Uroczystością zorganizowaną w suwalskim Zespole Szkół nr 3 podsumowano w czwartek (27 marca) 14. edycję Halowych Zawodów w Lekkiej Atletyce o puchar Prezydenta Suwałk. W czterech spotkaniach rozegranych 10 grudnia, 18 lutego, 4 i 18 marca, uczestniczyło ponad 900 zawodniczek i zawodników z 21 szkół z Suwałk, Poddubówka, Przebrodu i Sejn.
Autor: Andrzej Łukowski
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły SP 11 w Suwałkach i Gimnazjum nr 5 w Suwałkach, a indywidualnie: Aleksandra Sobolewska (SP 11) i Jakub Mikłaszewicz (SP 5) oraz Weronika Morusiewicz (Gimnazjum nr 3) i Adam Miłowicki (Gimnazjum nr 5). Najlepsi młodzi lekkoatleci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Spółdzielnię Mleczarską Sudowia oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, a czołowe szkoły okazałe puchary prezydenta Suwałk.
Gratulując sportowcom i ich nauczycielom, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, przypomniał, że z myślą o lekkoatletach miasto przymierza się do modernizacji stadionu przy ulicy Wojska Polskiego. Miejscem rozgrywania zimowych zawodów była po raz pierwszy hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, a organizatorami: OSiR, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy „Hańcza”.
Wyniki:
Szkoły Podstawowe
DZIEWCZĘTA
1. Sobolewska Aleksandra SP 11
2. Karpińska Martyna SP 2
3. Sobolewska Kinga SP 11
4. Popko Natalia SP 2
5. Strzyżewska Zuzanna SP 11
CHŁOPCY
1. Mikłaszewicz Jakub SP 5
2. Kowalewski Jakub SP 11
3. Kachnowski Daniel SP 11
4. Trzasko Kacper SP 11
5. Ołów Patryk SP 9
Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:
1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11
2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 10
3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
4. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5
5. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
6. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9
7. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7
8. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
9. SZKOŁA PODSTAWOWA Przebród
10. SZKOŁA PODSTAWOWA Poddubówek
11. SZKOŁA PODSTAWOWA w Sejnach
Gimnazja:
DZIEWCZĘTA
1. Weronika Morusiewicz GIM 3
2. Angelika Laszkowska GIM 5
3. Izabela Rozmysłowska GIM 5
4. Sylwia Szczęsna GIM 5
5. Anna Gryc GIM 3
CHŁOPCY
1. Adam Miłowicki GIM 5
2. Michał Żebrowski GIM 3
3. Damian Stefanowski GIM 4
4. Karol Andruczyk GIM 7
5. Piotr Staszkiewicz GIM 3
Klasyfikacja drużynowa Gimnazjów:
1. GIMNAZJUM NR 5
2. GIMNAZJUM NR 3
3. GIMNAZJUM NR 4
4. GIMNAZJUM NR 1
5. GIMNAZJUM NR 7
6. GIMNAZJUM Przebród
7. GIMNAZJUM NR 2
8. GIMNAZJUM NR 6
9. GIMNAZJUM NR 2 Sejny
10.GIMNAZJUM NR 1 Sejny