Złoto i tytuły

Na zdj. Daniel Grabowski w Stanach Zjednoczonych.

Daniel Grabowski wywalczył siódmy raz z rzędu złoty medal w kategorii seniorów + 120 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Pieńsku (woj. dolnośląskie). Sierż. Daniel Grabowski z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego suwalskiej policji osiągnął wyniki: 385 kg w przysiadzie, 255 kg w wyciskaniu leżąc, 320 kg w martwym ciągu,  uzyskując łącznie w trójboju siłowym 960 kg.

Nie jest to jedyny sukces Grabowskiego. Na początku listopada w Aurora (Denver Colorado U.S.A.), na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, w kat. wagowej do 120 kg, sportowiec wywalczył złoty medal w przysiadzie. W Stanach Zjednoczonych nasz mistrz dźwignął 415 kg w przysiadzie, 275 kg w wyciskaniu leżąc, 350 kg w martwym ciągu.

W podejściu na rekord świata w przysiadzie – 430 kg uplasował się na piątym miejscu. Był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Polska drużynowo zajęła wówczas trzecie miejsce.

Daniel Grabowski ma na swoim koncie liczne tytuły międzynarodowe. W 2010 r. został Mistrzem Świata i Europy w Trójboju Siłowym. Jest też pierwszym Polakiem w historii, który przekroczył granicę 400 kg w pojedynczym boju.