Sukcesy karateków

karate2W sobotę, 28 lutego suwalscy karatecy wystartowali po raz pierwszy w tym roku. W Tarnowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów Karate Shinkyokushin. W zawodach wystartowało 152 zawodników z 38 klubów z całej Polski. Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników w przedziale wiekowym juniora. Nasi zawodnicy zdobyli 6 kwalifikacji.

Informacja prasowa.

Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów odbędą się 17-18 kwietnia 2015 roku w Warszawie. Polska, jako organizator w tym roku, może wystawić po trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej i wagowej (normalnie po dwóch). Aby zakwalifikować się do startu, zawodnicy musieli zająć na Turnieju Kwalifikacyjnym miejsce od 1 do 3. Zrealizowała to czwórka suwalskich zawodników, a dwóm udało się uzyskać po dwie kwalifikacje w konkurencji kumite i kata.

Michał Karpowicz, jako jedyny zawodnik zdobył dwa złote medale i został uhonorowany pucharem Najlepszego Zawodnika. W kategorii seniorów startował Gerard Will, który aktualnie reprezentuje barwy Szczytna. Gerard zajął I miejsce i okazał się najlepszy w kategorii seniorów do 80 kg.

Zawodnicy przygotowują się obecnie do startu w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego – 22 marca. W międzyczasie odbędzie się z ich udziałem zgrupowanie Kadry Narodowej 11 – 15 marca.

Wyniki suwalczan: Michał Karpowicz – I miejsce kumite juniorów do 65 kg, I miejsce kata juniorów, tytuł najlepszego zawodnika; Damian Biłbak – I miejsce kumite juniorów do 55 kg, III miejsce kata juniorów; Daniel Biłbak – II miejsce kumite juniorów do 60 kg; Marlena Drażba – III miejsce kumite juniorek do 55 kg.

Piąty zawodnik, Mateusz Kapłon startował w kategorii do 70 kg z kontuzją ręki, przegrał w drugiej walce i nie udało mu się zakwalifikować do Mistrzostw Europy.