Peleton ruszył

W sobotę, 18 kwietnia w Białymstoku rozegrana została I seria Pucharu Polski MTB XCO „Rusza Peleton”. W zawodach wystartowali również kolarze z MTB Suwałki.

Źródło: MTB Suwałki

– Na ciekawej i dość trudnej trasie zlokalizowanej w Lesie Pietrasze rywalizowało trzech naszych zawodników. Jako pierwszy w kategorii „Żak” wystartował Michał Tasior. Na początku prowadził stawkę kolarzy, lecz niestety upadł. Walcząc ambitnie do końca, ukończył zawody na 5. miejscu. W kategorii Junior barwy MTB Suwałki reprezentował Krzysztof Żebrowski. Jego rower ucierpiał przy upadku i Krzysiek musiał zejść z trasy. Podobną przygodę miał Paweł Grzyb – informuje Stanisław Kamiński z MTB Suwałki.

Z kolei w niedzielę, 19 kwietnia kolarze górscy opanowali okolice Michałowa. Rozegrane zostały tam kolejne zawody w randze Pucharu Polski. Zawody rozgrywane zostały w ramach cyklu Maratony Kresowe. Mogli w nich startować również amatorzy. Takie wyzwanie podjął Dariusz Tasior. Był to pierwszy w życiu start Darka na dystansie Maraton. Pokonanie trasy zajęło mu ponad 4 godz. I przyniosło 6. miejsce w kategorii Master. O trudności trasy świadczy fakt, że co czwarty ze startujących nie ukończył zawodów. Pozostali zawodnicy MTB Suwałki stanęli do rywalizacji na dystansie Półmaratonu i troje z nich zajęło pozycje na podium: Zuzanna Andruczyk – 3 miejsce w kategorii Kobiety Sport; Paweł Grzyb – 2 miejsce w kategorii Orlik; Tadeusz Hrynaszkiewicz – 3 miejsce w kategorii Super Master.

Więcej informacji na stronie MTB Suwałki.