Ślepsk lubi brąz

Data:

Slepsk Suwalki -  Pekpol Ostroleka, 1 mecz o 3 m. 10.V.2015.Ślepsk Suwałki odniósł największy sukces w swojej historii: zdobył brązowy medal w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej mężczyzn. Stało się tak dzięki temu, że w sobotę, 16 maja, wygrał w Wyszkowie z tamtejszym Camperem 3:1 (22,27,-20,28). Tym samym z nawiązką odrobił straty z meczu jaki odbył się w Suwałkach 10 maja, kiedy suwalczanie przegrali 2:3.

Autor: Wojciech Otłowski

Spotkanie w Wyszkowie było emocjonujące. W pierwszym secie Camper stracił z powodu kontuzji swego czołowego zawodnika Bartosza Zrajkowskiego, tym niemniej walczył dzielnie – trzeciego seta wygrał, a drugiego i ostatniego seta przegrał dopiero po przewagach.

Jak już pisaliśmy w marcu, sukces sportowy Ślepska nie ma, niestety, szansy przerodzić się w awans do Plus Ligi. Suwalski klub ani pod względem finansowym, ani infrastrukturalnym nie jest w stanie sprostać rygorystycznym wymaganiom licencyjnym najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednakże trzecie miejsce na zapleczu Plus Ligi to wielki sukces suwalskiego sportu. Przecież wiadomo jaki poziom prezentuje polska męska siatkówka – także ta w klubowym wydaniu.

Na zdjęciach suwalski, pierwszy mecz o trzecie miejsce, z ubiegłej niedzieli.