Finał MTB

W sobotę, 3 października zakończył się cykl Maratonów Kresowych 2015. Finałowe zawody odbyły się w Serpelicach nad Bugiem. W bagażach kilkorga z reprezentantów MTB Suwałki musiało znaleźć się miejsce na medale i puchary.

Źródło: MTB Suwałki

Zaczynając od najmłodszych zawodników rywalizujących na dystansie MINI, świetne wyniki w tym roku uzyskiwał uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach – Michał Tasior. W Serpelicach zajął 2 miejsce, pieczętując 2 pozycję w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Przez cały sezon Michał klasyfikowany był w ścisłej czołówce. Wygrał 5 razy, a ośmiokrotnie kończył rywalizację na 2 pozycji. Jego młodszy brat Maciej Tasior, również uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach w Serpelicach zajął 3 miejsce, ale w klasyfikacji generalnej wywalczył 2 miejsce.

Dystans Półmaratonu przyniósł nam kolejne sukcesy. Rewelacyjnie w tym roku spisywała się Klaudia Ostrowska, która na najwyższym stopniu podium stawała aż 14 razy, dwa razy była druga i dwa razy trzecia. W kategorii Kobiety Super Fit 4 miejsce w kończącej sezon klasyfikacji generalnej wywalczyła Małgorzata Walendzewicz.

W męskiej rywalizacji na dystansie Półmaratonu odkryciem tego sezonu był Piotr Wasilewski. Piotrek był zarazem 2 w klasyfikacji Open dystansu Półmaraton. W „generalce” sezonu 2015 zajął 4 lokatę. Swoją ogromną kolekcję trofeów sportowych powiększył w Serpelicach Dariusz Klin. Darek zajął 3 miejsce w kategorii Super Weteran.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2015 ekipa Klubu Rowerowego MTB Suwałki zajęła 6 miejsce na 23 sklasyfikowanych drużyn.

Więcej informacji i zdjęć na stronie MTB Suwałki.