Medale suwalczan na VIII Mistrzostwach Polski Taekwondo Olimpijskiego

W dniu 24 września w Białymstoku odbyły się VIII Techniczne Mistrzostwa Polski Taekwondo Olimpijskiego oraz turniej towarzyszący Taekwondo Mazda Cup. W zawodach udział wzięło około 130 zawodników z całej Polski.

Pierwszy raz odbyły się także Techniczne Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych -parapoomsae (czyt. parapumse).

Suwalski Klub Taekwondo Huzar wydelegował 9-osobowy skład na VIII Techniczne Mistrzostwa Polski  odbywające się w Białymstoku oraz imprezę towarzyszącą  –  Turniej Taekwondo  Mazda Cup. Każdy z powołanych zawodników, zmęczony, ale szczęśliwy, wrócił z medalem!

1. miejsce i tytuł Mistrzyni Polski VIII Technicznych Mistrzostw Polski Taekwondo Olimpijskiego zdobyła indywidualnie w konkurencji poomsae (czyt. pumse) Magdalena Moroz – 2 Dan – kategoria Senior II. Kolejnym sukcesem tej zawodniczki było zdobycie tytułu Mistrza Polski i złotego medalu w kategorii par synchronicznych wraz z Mariuszem Mosiejem. Dodatkowo, przyznany został jej puchar dla najlepszego technika zawodów, co znaczy, że została najwyżej ocenioną uczestniczką Mistrzostw Polski.

W Taekwondo Mazda Cup niebywałą walecznością wykazali się również pozostali zawodnicy. Dla kilku z nich był to debiut. Medale w swoich kategoriach zdobyli: złote – Adam Chamiuk (młodzik), Monika Szymczyk (junior), Karol Moroz (senior I), Robert Trzciński (senior III); srebrne: Gabriela Bierdziewska (dzieci 8-9 lat), Olga Sadowska (młodzik), Kamil Safinowski (senior I); brązowy: Martyna Trzcińska (dzieci 8-9 lat).