W Sanoku Ślepsk pogrzebał szanse na wygranie rundy zasadniczej

Już po dwóch pierwszych setach spotkania w Sanoku, wygranych przez gospodarzy, stało się jasne, że i tym razem Ślepsk Suwałki nie skończy rundy zasadniczej na pozycji lidera. Do wyprzedzenia Warty Zawiercie suwalczanie w dwóch meczach (w Sanoku i z Hajnówką u siebie) potrzebowali sześciu punktów. Dwa mają, trzy mogą wywalczyć w sobotę, ale w sumie to tylko 5, o jeden za mało.

Źródło: Wojciech Winnik, Ślepsk Suwałki

Początek pierwszego seta nie zapowiadał emocji, jakie towarzyszyły temu spotkaniu. Ślepsk bowiem zaczął od bardzo mocnego uderzenia i po kilkunastu minutach prowadził już 7:1. Kilkupunktową przewagę goście utrzymywali aż do 17:13, przy którym zdobyli dwa punkty po zagrywce Michela w aut i asie Łaby. Po raz pierwszy remis mieliśmy w tej partii po tym jak sędzia odgwizdał podwójne odbicie Lipińskiego i na tablicy wyświetlił się wynik 20:20. O czas poprosił trener Ślepska Dima Skoryy, ale po powrocie na parkiet kolejny punkt zdobyli gospodarze i po raz pierwszy w meczu objęli prowadzenie 21:20. Jednak to goście prowadząc 24:23 mieli pierwszą, a następnie jeszcze dwie (25:24 i 26:25) piłki setowe. Nie wykorzystali żadnej, za to TSV po atakach po prostej Wierzbickiego i o blok Rusina oraz bloku na Winniku zdobyli trzy punkty, wygrali przegranego, jak się wydawało seta 28:26 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Set drugi to walka punkt za punkt aż do stanu 20:19 dla TSV, przy którym 21. punkt podarował gospodarzom sędzia, przyznając punkt za rzekomo autowy atak Lindy, chociaż piłka była ok. 20 cm w boisku, a dwa kolejne dołożyli Oroń oraz Wierzbicki i sanoczanie prowadzili już 23:19. Wprawdzie Ślepsk odrobił dwa punkty, ale to było za mało i seta 25:23, po ataku Jurkojcia, wygrali gospodarze i w meczu prowadzili już 2:0.

W trzecim secie Ślepsk gonił wynik, a dogonił dopiero na 18:18. Wprawdzie kolejny punkt zdobył Rusin, ale trzy następne padły łupem gości (zagrywka Rusina w siatkę, atak Rawiaka po skosie i Winnika z drugiej linii) i to Ślepsk po raz pierwszy w secie objął prowadzenie 21:19. Gospodarzom udawało się zbliżyć na jeden punkt, ale przy wyniku 23:22 dla Ślepska dwukrotnie precyzyjnie zaatakował Lesiuk i set 25:23 dla Ślepska, w meczu już tylko 2:1 dla TSV.

W secie czwartym do stanu 6:4 prowadzili gospodarze, później do 15:13 goście. I zaczęła się walka. TSV nie tylko drobił straty, ale po ataku Gąsiora wyszedł na prowadzenie 17:16. Ślepsk odrobił straty i po ataku Rawiaka do szóstej strefy ponownie prowadził, tym razem 17:16. TSV doprowadzał do remisu, Ślepsk uciekał i taka pogoń ekipy z Sanoka za rywalem trwała aż do 23:23, przy którym goście, po ataku Rawiaka i stanie 24:23 mieli pierwszego setbola, którego podobnie jak po chwili drugiego przy 25:24 gospodarze także zdołali obronić. Na więcej w tej partii nie było ich stać. Punkty zdobyli Rawiak i Winnik, seta 27:25 wygrał Ślepsk, a w meczu był już remis 2:2.

Początek tie-breaka należał do TSV, który przy zmianie stron prowadził już 8:5. Po wznowieniu gry na parkiecie odwróciły się też role. Krótka Rudzewicza, dwa ataki po bloku Winnika i był remis 8:8. Raz jeden zespół, raz drugi zmieniały się na prowadzeniu, ale żadne nie zdołał uzyskać przewagi większej niż jeden punkt. Przy stanie 13:12 dla Ślepska o czas poprosił trener gospodarzy. Uwagi pomogły, bowiem po wznowieniu gry na tablicy widniał remis, tym razem 13:13. Jak się okazało, był to ostatni punkt dla TSV w remis w tym secie i meczu. Meczbola atakiem po bloku wywalczył Rawiak, a spotkanie, posyłając piłkę w aut, zakończył Oroń. Set 15:13, mecz 3:2 dla Ślepska, a tytuł MVP spotkania dla rozgrywającego gości Piotra Lipińskiego.

TSV Sanok – Ślepsk Suwałki 2:3 (28:26, 25:23, 22:25, 25:27, 13:15)

TSV: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Jurkojć, Kusior – Dembiec i Głód (libero) oraz Gnatek, Pieper, Gąsior, Kusior, Przystaś, Zmarz
Ślepsk: Michel, Lipiński, Skrzypkowski, Rudzewicz, Winnik, Szaniawski – Andrzejewski (libero) oraz Michel, Lesiuk, Linda