Dobre wyniki szachistów

Data:

W ostatni weekend zawodnicy suwalskiego klubu szachowego wzięli udział w turniejach szachowych rangi wojewódzkiej.

W sobotę drużyna Klubu Szachowego Hańcza Suwałki uczestniczyła w „Złotej Wieży” Finale Drużynowym Województwa Podlaskiego LZS w szachach, w którym szachiści zajęli II miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Buraczewski Rafał, Moćkun Dawid, Popławski Maciej, Rudzińska Michalina.

W niedzielę w Danówku koło Grajewa Odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS w szachach. Do Danówka przyjechało ponad 100  szachistów z całego województwa. Szachiści grali w dwóch grupach: A  – gimnazjaliści i starsi oraz B – szkoła podstawowa i młodsi.

Wśród dziewcząt w grupie A najlepsza okazała się Debora Choińska. Wśród gimnazjalistów III miejsce zajął Michał Wierzbicki. W klasyfikacji ogólnej III miejsce zajął Krzysztof Tylenda, który wśród licealistów zajął II miejsce.

Wśród dziewcząt do lat 10 I miejsce zajęła Anna Czarniecka. Wśród chłopców do lat 10 I miejsce zajął Hubert Pieczulis. W grupie chłopców do lat 13 III miejsce wywalczył Krzysztof Gajewski, zaś w grupie dziewcząt do lat 13 I miejsce zajęła Martyna Walendykiewicz.

W klasyfikacji generalnej na podium stanęło dwóch suwalczan. I miejsce wywalczyła Martyna Walendykiewicz, a na miejscu III uplasował się Hubert Pieczulis.