Sezon zainaugurowany

W niedzielę, 2 kwietnia kolarze z Klubu Rowerowego MTB Suwałki rozpoczęli sezon startowy. Pierwszy sprawdzian formy zaowocował sukcesami. Przepiękna pogoda przyciągnęła na plażę miejską nad Zalewem Dojlidy w Białymstoku ponad pół tysiąca amatorów ścigania się na rowerach.

Autor: Dariusz Tasior

MTB Suwałki podczas zawodów reprezentowały 2 zawodniczki i aż 13 zawodników. Obie panie spotkały się na podium, gdzie zajęły dwa pierwsze miejsca.

W kategorii Kobiety K5 zwyciężyła Małgorzata Walendzewicz, zaś druga była Anna Taraszkiewicz. Zawodniczki ścigały się na dystansie Półmaraton o długości 33,5 km.

Z dłuższą trasą (Maraton 56 km) zmierzył się z powodzeniem Sylwester Szymański. Zawodnik ukończył rywalizację na 3 miejscu w kategorii Mężczyźni M6.

Na kolejne starty kolarzy nie trzeba będzie długo czekać – już w najbliższą sobotę będą rywalizować w Giżycku na pierwszym etapie MTB Mazury.

Więcej informacji i zdjęć na stronie MTB Suwałki.