Suwalczanka z brązem na Mistrzostwach Europy

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku w Roskilde w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata. III miejsce i brązowy medal w kata juniorek zdobyła suwalska zawodniczka – Aleksandra Mozerys.

Źródło: Marek Krejpcio

W Mistrzostwach Europy wzięła udział 41 osobowa reprezentacja Polski. Wystartowało w sumie 382 zawodników z 23 państw. Wśród nich było troje reprezentantów klubu z Suwałk: Aleksandra Mozerys – kata juniorek, Krzysztof Alicki kumite juniorów do 60 kg oraz trener reprezentacji juniorów Marek Krejpcio.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się kata Juniorów i seniorów oraz kumite juniorów. Polska wywalczyła 8 medali. Cztery medale w kata, złoty i srebrny wywalczyli seniorzy, oraz złoty i brązowy juniorki, m.in. III miejsce i brązowy medal w kata juniorek zdobyła suwalska zawodniczka – Aleksandra Mozerys.

W kumite juniorów Polska zdobyła także cztery medale – jeden złoty i trzy brązowe. Nasz zawodnik Krzysztof Alicki tym razem wrócił bez medalu. W pierwszym pojedynku spotkał się w Gruzinem Nikitą Navrozashvili. Walka była wyrównana przez większą część pojedynku, w ostatnich 30 sekundach Gruzin pokazał przewagę siłową nad naszym zawodnikiem, nie udało mu się co prawda zdobyć żadnego punktu, ale wygrał przewagą, przez wskazanie sędziów. W dalszej części rywalizacji wygrał także pozostałe swoje pojedynki i został Mistrzem Europy.

W drugim dniu zawodów Reprezentacja Polski zdobyła 5 medali w kumite seniorów. Mężczyźni wywalczyli złoto i srebro, zaś kobiety srebro i dwa brązowe krążki. Historycznymi wynikami mogą poszczyci się dwaj polscy zawodnicy: Konrad Kozubowski zdobył złoto w kata i srebro w kumite do 70 kg oraz został najlepszym technikiem Mistrzostw Europy; Maciej Mazur zdobył po raz pierwszy historyczny złoty medal dla Polski w kategorii ciężkiej.

Wyjazd suwalskiej ekipy na Mistrzostwa Europy był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz sponsora – firmy RESO Europa Service.