Kolejne medale SUKSS Suwałki

Po zdobyciu tytułu Mistrza Województwa Podlaskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej kolejny złoty medal zdobyli zawodnicy Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki – tym razem w rozgrywkach klubowych.

Źródło: Bartosz Jasiński, SUKSS Suwałki

Siatkarze SUKSS i jednocześnie uczniowie oddziału sportowego o profilu piłka siatkowa w ZS nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w szerokim finale Turnieju Kinder + Sport w minisiatkówce czwórek chłopców.

Turniej finałowy z udziałem ośmiu najlepszych zespołów, po wcześniejszych rozgrywkach eliminacyjnych, został rozegrany w niedzielę, 14 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach.

Doskonale spisały się suwalskie drużyny: SUKSS I w meczu o złoty medal pokonali MSM Olimpik Mońki 2:0, SUKSS II o brązowy medal pokonał BAS I Białystok 2:1.

Drużyna SUKSS I, zdobywając tytuł Mistrza Województwa, wywalczyła awans do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Kinder + Sport, który odbędzie się w czerwcu w Zabrzu. Trenerem zespołów jest Artur Łabacz.